Αγγλία

Δεν τα κατάφεραν οι Blyth Spartans στον επαναληπτικό του κυπέλλου Αγγλίας

Η ομάδα της National League, Wrexham, πέρασε στον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας αφού κέρδισε τους Blyth Spartans με 3-2 στην έδρα της.

Έχοντας δεχτεί την ισοφάριση στης καθυστερήσεις στον αγώνα του Σαββάτου (σν.: 1-1 το τελικό σκορ), οι ομάδα από την Βορειοανατολική ακτή της Αγγλίας, παραλίγο να κάνει ξανά το ίδιο και στον χθεσινό αγώνα, ενώ είχαν προηγηθεί με 3 γκολ οι γηπεδούχοι.

Ο Ollie Palmer, ο Paul Mullin και ο Jordan Davies έδωσαν στους “Δράκους” προβάδισμα 3 τερμάτων στα πρώτα 37 λεπτά της αναμέτρησης

Όμως, τα γκολ των JJ O’Donnell και Michael Richardson έδωσαν ελπίδες στους Blyth Spartans, αλλά, δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν μια μαγική ανατροπή.

Η ομάδα του Phil Parkinson θα αντιμετωπίσει την Oldham Athletic στον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας, αφού οι “Latics” κέρδισαν τον τοπικό αντίπαλο της Wrexham, Chester στην διαδικασία των πέναλτι.

Wrexham: Howard (GK), Forde, Tunnicliffe, Tozer (Hayden 45’) Cleworth, McAlinden (Hosannah 72’), Young ©, Jones, Davies (O’Connor 81), Mullin, Palmer

Subs not used: Watson, McFadzean, Dalby, Lee

Blyth Spartans: Mitchell (GK), Richardson, Evans, Lees, Eldson, Hickey, Cornish (Joisce 73’), Deverdics, McKeown, Ravenhill, O’Donnell ©

Subs not used: Gillies, Dospon, Alexander

Attendance: 6845 (246 from Blyth Spartans)