Εθνική Ελλάδος

Δεύτερη νίκη για την Εθνική U-16 στην Φινλανδία

H Εθνική Προπαίδων επικράτησε 3-0 της Ουγγαρίας στο Eerikilla Sports Centre, για την δεύτερη αγωνιστική του αναπτυξιακού τουρνουά της UEFA (είχε προηγηθεί η νίκη 4-0 στην πρεμιέρα με την Ουαλία), το οποίο διεξάγεται στη Φινλανδία. Στο 41ο λεπτό ο Ντούνγκα βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα, δίνοντας το προβάδισμα στην Εθνική Ομάδα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Εθνική διαχειρίστηκε το προβάδισμα της και δημιούργησε ευκαιρίες για να σημειώσει περισσότερα γκολ. Στο 86ο λεπτό ο Κωστούλας κέρδισε πέναλτι και με εύστοχη εκτέλεση σημείωσε το 2-0. Στο 89′ και πάλι ο Κωστούλας, με προσωπική ενέργεια και σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Την τελευταία αγωνιστική η Εθνική Ομάδα αντιμετωπίζει την οικοδέσποινα Φινλανδία (Τρίτη 09/05, 15:00).