Connect with us

Europa League

Ο Ολυμπιακός έκανε περίπατο για τους ομίλους του Europa League

Ένα ημίχρονο, ήταν αρκετό για τον  Ολυμπιακό να σφραγίσει την πρόκριση στους ομίλους του Europa League και να βρεθεί στην σημερινή (1/9) κλήρωση της UEFA, μαζί με ΑΕΚ και Παναθηναϊκό.

Η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ πίεσε αφόρητα τους Σέρβους της Τσουκαρίτσκι και έφυγε με το επιβλητικό 3-0.

Τα γκολ του αγώνα:

Στο 34΄ ο Βρουσάι βρήκε κάθετα στον Μπιέλ στην περιοχή, η μπάλα έφτασε στον Μασούρα, ο οποίος με συρτό σουτ βρήκε στόχο γράφοντας το 0-1.

Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου (45΄) ο Μπιέλ πήρε την κάθετη από τον Βρουσάι, εκείνος απέφυγε έναν αντίπαλο και νίκησε τον Σαμούροβιτς για το 0-2.

Στο 53΄ ο Ρέτσος πήρε την κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ και έγραψε το 0-3.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος (58΄ Πορόσο), Φρέιρε, Βρουσάι, Καμαρά (46΄ Αλεξανδρόπουλος), Έσε, Μασούρας (68΄ Καρβάλιο), Φορτούνης (58΄ Σκάρπα), Μπιέλ, Ελ Καμπί (46΄ Ελ Αραμπί).