Super League

Πρωταθλητής χειμώνα ο Παναθηναϊκός-Ισόπαλο το ντέρμπι στο “Καραϊσκάκη”

Τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα κέρδισε ο Παναθηναϊκός με την νίκη του με σκορ 2-0 επί του Ατρόμητου Αθηνών.

Ο Παναθηναϊκός έχασε αρκετές ευκαιρίες για να βρεθεί μπροστά σκορ και ειδικά όταν στο 35’ ο Ατρόμητος έμεινε με 10 παίχτες.

Ο Όγκαστ Έρλινγκμαρκ δέχτηκε δεύτερη κίτρινη μετά από το πάτημα στον Ρουμπέν.

Στο 80ό λεπτό, ο Ιωαννίδης έκανε το 1-0 και στο 93΄ο Μάγκνουσον έκανε το 2-0.

Λευκή ισοπαλία στο ντέρμπι στο “Γ. Καραϊσκάκη” με τον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ να μένουν στο μηδέν.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ ήταν καλύτερη, αλλά, δεν κατάφερε να κάνει γκολ κάποια από τις ευκαιρίες που είχε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ο Ολυμπιακός που ξεκίνησε πιο δυνατά, επίσης έχασε  κάποιες ευκαιρίες για γκολ.

Μόνος κερδισμένος, ο Παναθηναϊκός από την λευκή ισοπαλία.

Ο Άρης συνέχισε με… φορά και κέρδισε στους «Ζωσιμάδες» τον γηπεδούχο ΠΑΣ, με 4-0.

Φαμπιάνο Λέισμαν (60’πέν.), Νικολά Ενκουλού (79’), Μόουζες Οντουμπάτζο (81’) και Λουίς Πάλμα (90’+3’) τα γκολ για τους «Κίτρινους» που έκαναν ακόμη ένα δυνατό ξέσπασμα, μετά τα προηγούμενα αρνητικά αποτελέσματα.

Παναιτωλικός νίκησε την Λαμία στην έδρα της με σκορ 3-1. Ο Καρέλης σκόραρε εις διπλούν στο 7’ και στο 30 και ο Ζοάο στο 97’. Η γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 11΄με τον Ντεμπυσσύ Βινσέντι.

O ΠΑΟΚ κέρδισε στην έδρα του τον ΝΠΣ Βόλο με σκορ 3-0, με σκόρερ τους Νίλσον στο 28′, τον Ζίβκοβιτς στο 30′ και τον Αουγκούστο στο 62′. Ο Βόλος έχασε την ευκαιρία να σκοράρει με τον χαμένο πέναλτι στο 44′ με τον Μπαριέντος.

Αύριο θα γίνουν οι αγώνες Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός Νίκαιας και ΟΦΗ-Λεβαδειακός.