Super League

6 στα 6 ο Παναθηναϊκός και πρώτη νίκη για τον Μίτσελ

Παράσταση τίτλου για τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα και με ανατροπή έφυγε με τους 3 βαθμούς της νίκης, ο ΠΑΟΚ μπορεί να προηγήθηκε στο 18΄με τον Νέλσον Ολιβέιρα, αλλά, το “Τριφύλλι” ισοφάρισε με δυο γκολ του Αϊτόρ στο 51’ και στο 73’ με πέναλτι. Ο Αυστριακός διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι έπειτα από παρέμβαση του VAR. Ο ΠΑΟΚ στης καθυστερήσεις κέρδισε πέναλτι, αλλά, έπειτα από νέα παρέμβαση του VAR, ακυρώθηκε.

Με τον Μίτσελ στον πάγκο, ο Ολυμπιακός με δυο γκολ του Μπακαμπού κέρδισε τον μαχητικό Ατρόμητο με σκορ 2-0.

Και ο ΝΠΣ Βόλος με σκορ 2-0 κέρδισε τον Άρη με γκολ των Μίλος Ντέλετιτς στο 26′ και Ζαν Πιερ Ακόστα Μπαριέντος στο 30’πέν.

Ο Αστέρας Τρίπολης πανηγύρισε το πρώτο του «τρίποντο» στη φετινή Super League, επικρατώντας 2-0 του ΟΦΗ στην έδρα του με γκολ των Λεό Τιλίκα στο 19΄ και Γκαρντάβσκι στο 44΄.

Επίσης, πρώτη νίκη και για την Λαμία, που επικράτησε με 1-0 του Λεβαδειακού, το γκολ το πέτυχε ο Μποάκιε στο 61ο λεπτό.

Σήμερα, Δευτέρα 03/10 θα γίνουν οι αγώνες ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός και ΑΕΚ – Ιωνικός Νίκαιας.