Europa Conference League

O Κουλιεράκης έδωσε την νίκη για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ έκανε το 2/2 στο Europa Conference League, χάρις το γκολ του Κωνσταντίνου Κουλιεράκη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» προηγήθηκε στο 28ο λεπτό με τον Αντριγια Ζίβκοβιτς, αλλά στο 68ό λεπτό ο Ομαρ Μαρμούς για την Άιντραχτ έφερε το ματς σε ισορροπία και ισοφάρισε 1-1. Οι “ασπρόμαυροι πήραν τη μεγάλη νίκη στο 90’+2′ όταν ο Ντεσπόντοφ εκτέλεσε φάουλ, η άμυνα των Γερμανών ολιγώρησε και ο Κουλιεράκης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, βάζοντας παράλληλα τον ΠΑΟΚ “οδηγό” του ομίλου με έξι βαθμούς σε δύο ματς.

ΠΑΟΚ(Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Μεϊτέ (77’ Τσιγγάρας), Οζντόεφ (67’ Ζβαμπ), Μουργκ (67’ Κωνσταντέλιας), Τάισον (77’ Ντεσπόντοφ), Ζίβκοβιτς, Σαμάτα (85’ Μπράντον).

Άιντραχτ(Τόπμελερ): Τραπ, Τούτα, Κοχ, Πάτσο, Κνάουφ, Λάρσον (Χασέμπε 90’), Σκίρι, Ενκουνκού (Μπούτα 46’), Χάουγκε (Εντιμπέ 62’), Σαΐμπι (Φέρι 90’), Μαρμούς (Ενγκακάμ 75’).