Connect with us

Super League

Super League: Εύκολες νίκες για ΑΕΚ και ΠΑΟΚ

Με νίκες συνέχισαν η ΑΕΚ και ο ΠΑΟΚ, η περσινή πρωταθλητές πέρασαν εύκολα με 3-0 στην Τρίπολη επί του τοπικού Αστέρα, ενώ ο Δικέφαλος του Βορρά επικράτησε με 2-0 του Ατρόμητου Αθηνών.

Στον αγώνα που άνοιξε την 8η αγωνιστική την Παρασκευή 20/10, η Λαμία επικράτησε με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα. Τα γκολ για την Λαμία τα έβαλαν οι Ρούμπεν στο 8’ και ο Σάμουελ στο 37’, ενώ είχε ισοφάριση προσωρινά ο Ροντρίγκο στο 18’.

Ο Παναιτωλικός έκανε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 2-0 του ΝΠΣ Βόλου που παραμένει στην τελευταία θέση. Τα γκολ ο Λιάβας στο 45+2’ και Ντουάρτε στο 80’.

Ο Άρης κατάφερε και πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης στο «Κλεάνθης Βικελίδης» εναντίον του Πανσερραϊκού με το Γκλέτσος στο 90+7΄του Φαμπιάνο.

Την τρίτη εκτός έδρας νίκη της στην εφετινή Super League πέτυχε η ΑΕΚ στην Τρίπολη, τα γκολ σημείωσαν ο Ελίασον στις καθυστερήσεις του α΄ μέρους (45+3΄) ο Μοχαμάντι στο 77΄ και ο Τσούμπερ στο 86΄.

Κηφισιά και ΟΦΗ πήραν από 1 βαθμό μετά και το 0-0. Οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες από το 36ο λεπτό, όταν αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Τζακ Ιπαλίμπο, όταν βρήκε με το πόδι τον Λάρσον.

Ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε με 2-0 του Ατρόμητου στην Τούμπα, η νίκη είχε Ρωσικό χρώμα με τον Οζντόεφ να σκοράρει στο 44’ και το 51’ και να δίνει τους 3 βαθμούς της νίκης.