Super League

Super League: Ισοπαλία στα Γιάννινα-Θρίαμβος του Παναιτωλικού

ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος έμειναν ισόπαλοι 1-1 για την 20η αγωνιστική της Super League. Μόλις στο 5ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Σόρια με τη χρήση VAR για οφσάιντ του Μορέιρα, στο 32’ ο Μπάλαν για τους γηπεδούχους έδωσε το προβάδισμα, όμως οι Περιστεριώτες, στο 77’ ισοφάρισαν με τον Τζοβάρα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Θανάσης Στάικος): Τσιντώτας, Σόρια, Καραχάλιος, Μπακαδήμας, Πήλιος, Παντελάκης, Ριένστρα (83΄ Νίνης), Τζίνο (63΄ Λιάσος), Μορέιρα, Παμλίδης (72΄ Τζίμας), Μπάλαν.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Αθανασίου, Έρλινγκμαρκ (58΄ Οικονομίδης), Γκονζάλεθ, Φριντζόνσον (58΄ Κουέν), Ροτάριου (66΄ Τζοβάρας), Ρομπάιγ, Κιάρτανσον (58΄ Τζαβίδας).

Τα highlights της αναμέτρησης.

Με μεγάλο διπλό για τον Παναιτωλικό άνοιξε η αγωνιστική δράση, μπορεί ο Βόλος να άνοιξε το σκορ στο 18΄ με τον Μίκαελ Τσιρίνος, αλλά, οι φιλοξενούμενοι μετά το 30’ ξεκίνησε να κερδίζει χώρο και να παίρνει κεφάλι στο σκορ. Ο Σενγκέλια στο 39’ ισοφάρισε τον αγώνα όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 2ο μέρος, ο Ζοάο Πέδρο στο 68’ έκανε το 2-1 από την βούλα του πέναλτι και στο 73’ ο Μαλής έκανε το 3-1.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-2 με τον Μεθκίδα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Λούνα (82΄ Σι), Μπαριέντος, Μεταξάς (13΄ Γκάτζι), Πιρές (74΄ Μεθκίδα), Ντέλετιτς (74΄ Κούτσιας), Τσιρίνος (82΄ Καρτάλης), Οζέγκοβιτς

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Στεργιάκης, Λιάβας, Μαλής, Λάρσον (46΄ Χατζηθεοδωρίδης), Μάρτενσον, Χουχούμης, Ντίας, Μόρσεϊ (90΄ Τσιγγάρας), Κολοβός (79΄ Ντουάρτε), Σενγκέλια (85΄ Ξενιτίδης), Πέδρο (85΄ Μπουζούκης)