Super League

Super League: Από ένα βαθμό Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής της Super League, Η Λαμία πήρε την νίκη με 1-0 επί του Παναιτωλικού με γκολ του Καρλίτος στο 70 λεπτό. Αυτή ήταν η δεύτερη φορά που η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου εκμεταλλεύτηκε την έδρα της.

Η Κηφισιά έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το «Κλεάνθης Βικελίδης», ο αγώνας έληξε με σκορ 1-1 με γκολ των Λορέν Μορόν, για τους γηπεδούχους, στο 23ο λεπτό και Ογκνιεν Οζέγκοβιτς, για τους φιλοξενούμενος, στο 75ο λεπτό.

Το ντέρμπι της αγωνιστικής μεταξύ Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ έληξε ισόπαλο 2-2, χάρις το γκολ του Αλεξάντερ Γερεμέγεφ που ισοφάρισε για τους «Πράσινους» στο 90’+6. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στον αγώνα και προηγήθηκαν δυο φορές. Ο Μπράντον Τόμας άνοιξε το σκορ στο 19’, ο Παλάσιος ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 32’, ο ΠΑΟΚ στο 58’ ο Ζίβκοβιτς έδωσε προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους, όμως ο Γερεμέγεφ στο ντεμπούτο του λύτρωσε την ομάδα με το γκολ που έβαλε σε νεκρό χρόνο.

Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός δεν δυσκολεύθηκε στα Γιάννινα και με το 3-0 έφυγε με τους 3 βαθμούς της νίκης, ο Ποντένσε με δυο γκολ στο 17′ και στο 23′ και ο Ροντινέι στο 90+1′ έδωσαν την νίκη για την ομάδα του.

Ο αγώνας ΝΠΣ Βόλος – Πανσεραϊκός, δεν διεξήχθη λόγο των προβλημάτων από την κακοκαιρία που χτύπησε την πρωτεύουσα της Μαγνησίας και θα γίνει σε νέα ημερομηνία.

Αύριο, Δευτέρα 02/10, θα γίνουν οι αγώνες Ατρόμητος Αθηνών – Αστέρας Τρίπολης και ΟΦΗ – ΑΕΚ.