Ποδόσφαιρο

Super League: Οι εκπλήξεις δεν έλειψαν στα playout

Ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική των playout χθες 18/03. Οι εκπλήξεις δεν έλειψαν δείχνοντας ότι όλα θα παιχτούν μέχρι και την τελευταία αγωνιστική.

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με ανατροπή του Παναιτωλικού με σκορ 2-1, ο Μπαράλες με πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους Αγρινιώτες, αλλά ο Κολοβός ισοφάρισε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Άλβαρες να κάνει την ανατροπή στο φινάλε του αγώνα.

Ο Λεβαδειακός ξεκόλλησε από την τελευταία θέση μετά και την ισοπαλία με 1-1 με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με κεφαλιά του Νίκα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να απαντούν στο 73’ με τον Μπάκιτς.

Ο Ατρόμητος επικράτησε με 2-0 του Ιωνικού σε έναν αγώνα που δεν έλειψαν τα επεισόδια, όλα ξεκίνησαν όταν ο Γιάννης Τσιριγώτης έφυγε από τα επίσημα του γηπέδου μαζί με τη συνοδεία του και κάποιους αστυνομικούς και κατευθύνθηκε μέσα από τον αγωνιστικό χώρο προς τη φυσούνα για τα αποδυτήρια. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 19′ με τον Καμαρά και διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Έρλινγκμαρκ στο 90’.

Εκτός της ζώνης του υποβιβασμού βρέθηκε η Λαμία μετά και την νίκη με 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Νίκος Βέργος με δυο τέρματα (12΄, 45+1΄), έδωσε την μεγάλη νίκη για τους γηπεδούχους.