Ποδόσφαιρο

Α’ κατηγορία Γυναικών: 20η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

Με το τρένο Σπυριδωνίδου ο Παναθηναϊκός πέρασε από τον Βόλο χωρίς να κόψει ταχύτητα μέσα στην πόλη και με 6 δικά της γκολ και ένα της Κανέλλου έκανε τον αγώνα μια καλή προπόνηση κι ένα one girl show με το ευρή 0-7 (Σπυριδωνίδου 17΄, 19΄,20΄, 47΄, 76 και 80΄, Κανέλλου 65′).

Συναρπαστικό παιχνίδι για γερά νεύρα στο Περιστέρι. Οι Νέες έψαχναν ένα θετικό αποτέλεσμα για την αποφυγή περαιτέρω περιπετειών και ο Αστέρας την νίκη για να πλησιάσει κορυφή. Δίκαιο αποτέλεσμα και μοιρασμένοι βαθμοί.

Με γκολ της Ριμπάνσκα στο 66′ ο ΟΦΗ πανηγύρισε ένα μεγάλο διπλό απέναντι στην εξαιρετική ομάδα των Τρικάλων. Δυνατό παιχνίδι με καλά στοιχεία από τις δυο ομάδες αλλά με ελάχιστες φάσεις. Από ένα δοκάρι η κάθε ομάδα, αλλά μια αμυντική ολιγωρία ήταν αρκετή για τη Ριμπάνσκα να δώσει στην ομάδα της το διπλό.

Η ομάδα του Ρεθύμνου κατάφερε γρήγορα μόλις στο 15΄ λεπτό να ανοίξει το σκορ με την Ματέους στο 15ο λεπτό μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια. Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε ιδανικά για τη REA με δύο γρήγορα γκολ στο 52’ και το 57’ από τη Ματέους και τη Χατζηγιαννίδου να δίνουν νωρίς τη νίκη στην ομάδα τους.

Τέλος, ο ΠΑΟΚ απώλεσε τους πρώτους βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και η ΑΕΚ να κάνει την ανατροπή από 0-2 σε 2-2. Ήταν ένα παιχνίδι ιδίως το δεύτερο ημίχρονο πραγματικό ντέρμπι, με πάθος ένταση, τρεξίματα και φάσεις εκατέρωθεν. Ένα δίκαιο αποτέλεσμα και δίκαιη μοιρασιά των βαθμών.