Champions League

“Εξάσφαιρη” Αρσενάλ, τεσσάρα με ανατροπή η Ρεάλ

Ξεκαθαρίζει σιγά σιγά το τοπίο της πρόκρισης στην επόμενη φάση του Champions League.

Πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στο δεύτερο πέτυχε η σαρωτική Άρσεναλ απέναντι στη Λανς, αποτέλεσμα που βόλεψε και την Αϊντχόβεν καθώς προκρίθηκαν αμφότερες από σήμερα. Η Ρεάλ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ματς με τη Νάπολι, το γύρισε σε 2-1, οι Ιταλοί απάντησαν σε 2-2 αλλά οι Μερένχες με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά έφτασαν στο 5/5 στο φετινό όμιλο και φυσικά στην πρόκριση.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Γαλατασαράι 3-3 στην Τουρκία και οι “κόκκινοι διάβολοι” κινδυνεύουν να μείνουν εκτός Ευρώπης από το φθινόπωρο. Καταιγιστική ήταν η Μπενφίκα στο πρώτο ημίχρονο και προηθηκε με 3-0 της Ίντερ. Οι Ιταλοί όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και ισοφάρισαν σε 3-3 στο δεύτερο βάζοντας “φωτιά” στον όμιλο.