Champions League

Η πρόκριση στη Μαδρίτη

Μπάγερν και Ρεάλ μετά το 2-2 στο Μόναχο θα λύσουν τις διαφορές τους στον επαναληπτικό της Μαδρίτης.

Η “Βασίλισσα” άντεξε στο Μόναχο χάρη στον Βινίσιους που με δύο γκολ της έδωσε την ισοπαλία 2-2 απέναντι στην Μπάγερν, για τον πρώτο ημιτελικό του Champions League.

Η Μπάγερν Μονάχου κυριάρχησε στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιτελικού του Champions League με τη Ρεάλ Μαδρίτης, ανέτρεψε το (πρώτο) γκολ του Βινίσιους (24′), μέσα σε πέντε λεπτά με τα γκολ των Σανέ στο 53′ και με πέναλτι ο Κέιν στο 57ο λεπτό, όμως η κλάση των Μαδριλένων και η επιμονή τους, έφερε στο φινάλε το κερδισμένο πέναλτι με το οποίο οι δύο ομάδες έμειναν στο 2-2 και θα λύσουν μια και καλή τους λογαριασμούς τους στη ρεβάνς της 8ης Μαΐου στο “Σαντιάγο Μπερναμπέου”.

Μπάγερν Μονάχου (Τούχελ): Νόιερ, Κίμιχ, Κιμ, Ντάιερ, Μαζραουί, Γκορέτσκα (46’ Γκερέιρο), Λάιμερ, Μουζιάλα, Σανέ (87’ Ντέιβις), Μίλερ (80’ Γκνάμπρι), Κέιν.

Ρεάλ Μαδρίτης (Αντσελότι): Λούνιν, Μεντί, Νάτσο (65’ Καμαβίνγκα), Ρούντιγκερ, Βάθκεθ, Τσουαμενί, Κροος (76’ Ντίαθ), Βαλβέρδε, Μπέλιγχαμ (75’ Μόντριτς), Ροντρίγκο (87’ Χοσέλου), Βινίσιους.