Super League

Ξέσπασε στον ΟΦΗ με «τεσσάρα» ο Ολυμπιακός

O Ολυμπιακός με υπηρεσιακό προπονητή στον πάγκο, των προπονητής της Κ19 Σωτήρη Συλαϊδόπουλο, επικράτησε του ΟΦΗ με 4-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης.»

Ο αγώνας διεξήχθη υπό το βλέμμα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, ο οποίος αμέσως μετά την άφιξή του μετέβη στο φαληρικό γήπεδο όπου και παρακολούθησε την αναμέτρηση μαζί με τον πρόεδρο της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Βαγγέλη Μαρινάκη. Τα τέρματα των Ερυθρόλευκων έβαλαν οι Μασούρας στο 6ο λεπτό, Ελ Κααμπί στο 10’, Ποντένσε στο 34’ και Φορτούνης στο 58’. Ο ΟΦΗ ήταν απειλητικός κατά διαστήματα, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει σοβαρά τον αντίπαλο.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα, Ο ΠΑΣ Γιάννινα έμεινε ισόπαλος στο 0-0 με τον Άρη και ο Παναιτωλικός επικράτησε με 1-0 του Ατρόητου Αθηνών με το γκολ του Καρέλη στ0 24ο λεπτό. Σήμερα θα γίνουν οι αγώνες Κηφισιά – ΝΠΣ Βόλος, Πανσερραϊκός – Παναθηναϊκός, ΠΑΣ Λαμία – Αστέρας Τρίπολης και το ντέρμπι των Δικεφάλων ΠΑΟΚ – ΑΕΚ.