Connect with us

Super League

Το 5Χ5 ο Παναθηναϊκός-γκελα για Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ

Ο Παναθηναϊκός έκανε το 5Χ5 στην “Λεωφόρο” με τον ΠΑΣ Γιάννινα μετά το Χατζηκυριακίδης-τρικ του Αιτόρ.

Στο το 44ο λεπτό έκανε το 1-0 με εκτέλεση φάουλ, στο 54΄ το απευθείας φάουλ του Καταλανού, γλίστρησε από τα χέρια του Αθανασίου και κατέληξε στο βάθος της εστίας του ΠΑΣ για το 2-0 και στο 70’ ο ξανά ο Αιτόρ με κούρσα 35 μέτρων πλάσαρε μέσα από την περιοχή, κάνοντας το 3-0 για τον Παναθηναϊκό.

Πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης επιβλήθηκε με 2-1 του Ολυμπιακού στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Στο 15’ ο Μασούρας έκανε το 1-0, στο 76’ έκανε το 1-1 με τον Μαντσίνι και ροτού κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων ο Πάλμα έκανε το 2-1.

Ο ΠΑΟΚ έκανε στο 10’ το 1-0 με τον Νάρεϊ, αλλά, ο γηπεδούχος ΟΦΗ δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 90’+12’, από εκτέλεση κόρνερ, ο Διαμαντής με δυνατή κεφαλιά νίκησε τον Κοτάρσκι για το τελικό 1-1.

Η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 του Παναιτωλικού, το ημίχρονο μπορει να ήταν ισόπαλο, αλλά, στο 48΄ ο Λιβάι Γκαρσία έκανε το 1-0 και στο 75΄ ο Μουκουντί έκανε το τελικό 2-0.

Ατρόμητος και Λαμία έμειναν στο 0-0 με τις προσπάθειες τους να βρίσκουν τα δοκάρια των αντιπάλων εστιών.

Ισοπαλία ήταν και στο Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης, αλλά, με σκορ 1-1.

Το σκορ άνοιξε η ομάδα της Βοιωτίας στο 48΄ με τον Λιάγκα, για να ισοφαρίσουν οι Αρκάδες έξι λεπτά αργότερα με τον Καστάνιο.

Ο ΝΠΣ Βόλος επικράτησε του Ιωνικού Νίκαιας με σκορ 2-0 με τα γκολ του Οζέγκοβιτς στο 15′ και του Λούνα στο 54′.