Connect with us

Ποδόσφαιρο

O Νεϊμάρ έκανε το ντεμπούτο του στη Pro League της Σαουδικής Αραβίας

O Νεϊμάρ έκανε το ντεμπούτο του με την Αλ Χιλάλ στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας, ο Βραζιλιάνος σούπερ σταρ μπήκε ως αλλαγή στο 63ο λεπτό, όταν και η ομάδα του νικούσε με 2-0 επί της Αλ Ριάντ.

Στην Αλ Χιλάλ, αγωνίζονται και οι Μπόνο, Σεργκέι Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, Ρούμπεν Νέβες, Μάλκομ και Αλεξάντερ Μίτροβιτς.

Η ομάδα του Ζόρζε Ζέσους επικράτησε εύκολα με 6-1 με γκολ των Αλεξάνταρ Μίτροβιτς στο 30’ που με πέναλτι άνοιξε το σκορ και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Γιασίρ Αλ Σαχράνι σκόραρε το δεύτερο. Με τον Νεϊμάρ στο γήπεδο, ο Νάσερ Αλ Ντάουσαρι σημείωσε το τρίτο (68’) και το πέμπτο (87’ πέναλτι), και το έκτο στις καθυστερήσεις. Το γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσε ο Αλί Αλ Ζακάν  στο 90+6.