Connect with us

Super League

Super League: Διπλό και Ισοπαλίες στους σημερινούς αγώνες

Οι σημερινοί αγώνες που άνοιξαν την 11η αγωνιστική της Super League, μας χάρισαν ένα διπλό και δυο ισοπαλίες.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα στην έδρα του ΟΦΗ, που καίγεται για βαθμούς, πραγματοποίησε μια καλή εμφάνιση χωρίς όμως να καταφέρει να κερδίσει τους 3 βαθμούς της νίκης. Ο ΟΦΗ μπορεί να προηγήθηκε μόλις στα 35 δευτερόλεπτα του αγώνα, αλλά, οι φιλοξενούμενοι αντεπιτέθηκαν και δικαιώθηκαν με το γκολ του Ροντρίγκο Εραμούσπε στο 86’.

Στο Περιστέρι, ο τοπικός Ατρόμητος κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με το γκολ του Κάρολ Αντζιέλσκι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε χάρη στο γκολ του Ζήση Χατζηστραβού στο 40’ και φάνηκε να κρατούν τους τρεις βαθμούς μέχρι το τέλος σε έναν αγώνα που δεν έλειψε η ένταση και οι λίγες φάσεις.

Ο Άρης κατάφερε να φύγει με τους πρώτους του βαθμούς σε εκτός έδρας αγώνα για την φετινή χρόνια. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν του ΝΠΣ Βόλου με 2-0 χάρις τα τέρματα των Λορέν Μορόν (60’πέν.) και Βλάντιμιρ Νταρίντα (75’).