Super League

Super League: Μεγάλη νίκη για τους Νικαιώτες

Μια μεγάλη έκπληξη είχε η πρεμιέρα της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Ο Ιωνικός Νίκαιας επικράτησε με 1-0 του Άρη και έβαλε φωτιά στις θέσεις για τον υποβιβασμό. Το γκολ πέτυχε ο Μαξιμιλιάνο Λοβέρα από την βούλα του πέναλτι στο 61ο λεπτό.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Χουτεσιώτης, Βαλεριάνος, Τσιγκρίνσκι, Μύγας, Ρομαό, Λοβέρα (70’ Αντούνες), Σάκιτς (86’ Μπουενά), Φαντιγκά (86’ Καμπράλ), Κάνιας, Σεμπά (90’+3’ Μασάς), Μάντζης (70’ Μάνος).

ΑΡΗΣ (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Οντουμπάτζο (78’ Ρουπ), Πίρσμαν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Ντουκουρέ (11’ Ματέο Γκαρσία), Νταμπό (78’ Εμπακατά), Μαζικού (66’ Καμαρά), Νταρίντα, Ιτούρμπε (78’ Καμάτσο), Γκρέι.

Οι κακές καιρικές συνθήκες δεν βοήθησαν να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» μεταξύ του ΟΦΗ και του ΠΑΣ Γιάννινα.

Η λευκή ισοπαλία ήρθε μετά από λίγες χαμένες ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες, αλλά και το ακυρωθέν γκολ των γηπεδούχων στις καθυστερήσεις μετά από την ένδειξη του VAR.

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μανδάς, Λάρσον, Θοράρινσον (83’ Μπαλογιάννης), Βούρος, Διαμαντής, Πασαλίδης (83’ Φελίπε), Μεγιάδο, Ντιουσέ (72’ Περέα), Μπάκιτς (62’ Μόσκερα), Τοράλ, Ντικό (72’ Τσιλιανίδης).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Θανάσης Στάικος): Τσιντώντας, Σόρια, Πήλιος, Παντελάκης, Καραχάλιος, Μορέιρα (85’ Σταματελόπουλος), Νίνης (90’+6’ Λιάσος), Παμλίδης (70’ Τζίμας), Εραμούσπε, Ριένστρα, Μπαλάν.