Connect with us

Super League

Super League: Νίκη για την ΑΕΚ-Γκέλα για τον ΠΑΟΚ

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης και αποτελεί την τη 14η σε ισάριθμους αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις. Τα γκολ σημείωσαν οι Αραούχο (32΄), Γκατσίνοβιτς (76΄), ενώ οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες σχεδόν σε όλο το διάστημα του αγώνα, λόγω αποβολής του Γκραντάβσκι στο 4’. Το μόνο που απασχολεί τον “Δικέφαλο” είναι ο τραυματισμός του Λιβάι Γκαρσία που  αποχώρησε δευτερόλεπτα πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο με ενοχλήσεις στον προσαγωγό.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα, Βίντα, Τζαβέλλας, Χατζισαφί, Γιόνσον, Άμραμπατ, Πινέδα (78΄ Μάνταλος), Γκατσίνοβιτς, Αραούχο (78΄ Γαλανόπουλος), Γκαρσία (45΄ λ.τρ. Τσούμπερ)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Άκης Μάντζιος): Παπαδόπουλος, Ατιένθα, Τζουκάνοβιτς, Καρμόνα, Άλβαρες, Αλάγκμπε (79΄ Ιγκλέσιας), Μουνάφο, Γκαρντάβσκι, Τιλίκα (79΄ Τασουλής), Ζουγλής (79΄ Μπαρτόλο), Μπαράλες (46΄ Κωστέας, 90΄ Ριέρα)

Πατήστε εδώ για να δείτε τα highlights του αγωνα.

Ισόπαλη δίχως τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στους «Ζωσιμάδες» ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον ΠΑΟΚ. Ο Θανάσης Στάικος κατέβασε μια αμυνα που έβαλε δύσκολα στον ΠΑΟΚ και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ήταν εκεί όταν έπρεπε, αλλά και ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι στις καθυστερήσει του αγώνα με τον Μπίσεσβαρ.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Θανάσης Στάικος):  Τσιντώντας, Σόρια, Πήλιος, Καραχάλιος (33′ Λιάσος), Μορέιρα, Λώλης (58′ Ροσέρο/80′ Φοφανά), Εραμούσπε, Ριένστρα, Τζίνο, Μπακαδήμας, Μπαλάν

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζ. Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Αουγκούστο, Τάισον (85′ Μπίσεσβαρ), Σάστρε, Φιλίπε Σοάρες (46′ Σβαμπ), Ράφα Σοάρες, Κουλιεράκης, Κωνσταντέλιας, Τόμας (85′ Τζίμας), Νάρεϊ (68′ Α. Ζίβκοβιτς)

Στον αγώνα που άνοιξε την 24η αγωνιστική την Παρασκευή 24/02, ο ΝΠΣ Βόλος έφερε ισοπαλία 1-1 με την Λαμία στην έδρα του. Στο 38ο λεπτό όταν ο Σωτήρης Τσιλούλης έκανε το 0-1 για την Λαμία και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 85’ με τον Γιώργο Κούτσια.

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Σιέλης, Λούνα (46΄ Ταχάτος), Τσοκάνης (72΄ Μεθκίδα), Γκάγκι, Ντέλετιτς (77΄ Καρτάλης), Πιρές (46΄ Οζέγκοβιτς), Τσιρίνος (89΄ Κάτσε), Κούτσιας

ΛΑΜΙΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Γκαραβέλης, Αμπάντα, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Σιμόν, Τζανδάρης, Ασκόφσκι (72΄ Σαραμαντάς), Τσιλούλης (66΄ Σλίβκα), Μαρτίνεθ (82΄ Κ. Παπαδόπουλος), Βέργος (72΄ Μεντίνα), Νούνιες (66΄ Μανούσος

Σήμερα 26/02, θα ολοκληρωθεί η αγωνιστική με τους αγώνες Ιωνικός-ΟΦΗ, Λεβαδειακός-Παναιτωλικος και Άρης-Ατρόμητος.