Super League

Super League: Νίκη ο ΟΦΗ – Διπλό ο Πανσερραϊκός

Στους αγώνες τους Σαββάτου 20 Ιανουαρίου, για την 19η αγωνιστική της Super League, είχαμε μια ανατροπή, ένα διπλό και επιτέλους νίκη για τον ΟΦΗ.

Στο «Αθανάσιος Διάκος», στον αγώνα της Λαμίας με την Κηφισιά, το οποίο άνοιξε και την «αυλαία» της 19ης αγωνιστικής, οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και πήραν τους πολύτιμους 3 βαθμούς της νίκης.  Η Λαμία βρέθηκε από νωρίς με την «πλάτη στον τοίχο» με το γκολ του Λόικ Λαντρ στο 12ο λεπτό, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και νίκησαν με το εμφατικό 4-1 χάρις τα γκολ των Σίμονς στο 23’, Μαρτίνεθ στο 39’, Καρλίτος στο 56’ και Μάλτσι στο 87’.

Ο Πανσερραϊκός μετά και το «διπλό» που πέτυχε στη έδρα της Λαμίας, έκανε ακόμη ένα, αυτή τη φορά στην έδρα των Ιωαννίνων. Με την νίκη αυτή έφθασαν στην 9η θέση και στο -5 από την 6η θέση που κατέχει ο Αστέρας Τρίπολης. Οι Σερραίοι πήραν την νίκη με 2-0 με τα γκολ που πέτυχε ο Μπετανκόρ στο 11’ και στο 16’.

Την πρώτη του νίκη μετά τις 2 Οκτωβρίου , πανηγύρισε απόψε ο ΟΦΗ στην Κρήτη με το 1-0 επί του Παναιτωλικού με το πέναλτι του Φελίπε στο 28ο λεπτό.