Εθνική Ελλάδος

U17: Κροατία – Ελλάδα 1-0

Η Εθνική Παίδων ηττήθηκε 1-0 από την οικοδέσποινα Κροατία  στην πρεμιέρα της στο διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά Παίδων, το οποίο διεξάγεται στην Ζελένα Λαγκούνα του Πόρετς και συμμετέχουν επίσης η Βουλγαρία και η Τουρκία. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης με σουτ του Τσούτουκ από τη μεγάλη περιοχή.

Στην άλλη αναμέτρηση του ομίλου Βουλγαρία και Τουρκία ήρθαν ισόπαλες 1-1. H επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στο διεθνές τουρνουά του Ζάγκρεμπ είναι προγραμματισμένη την Δευτέρα 12/02/2024 στις 13:30 με αντίπαλο την Βουλγαρία.

Η σύνθεση της Εθνικής

1ο ημίχρονο: Μπέλερης, Φράγκος, Κοσίδης, Μπαταούλας, Ελευθεριάδης, Τσίτσιλας, Παπανικολόπουλος, Μύθου, Ντούνγκα, Τσιότας, Τζαμαλής.