Super League

ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός 2 στα 2, πρώτη γκέλα για την ΑΕΚ

Το επιβεβλημένο, λόγω Ευρώπης, rotation έφερε τους πρώτους χαμένους βαθμούς για την Ενωση, το πρωτάθλημα βέβαια είναι ακόμα στην αρχή.

Ο δικέφαλος του Βορρά νίκησε με 2-1 την Κηφισιά χάρι στο γκολ του Τζίμα στο 45’+2′ και το αυτογκόλ του Τσάπαν στο 78ο λεπτό, ενώ είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Μασούρας τρία λεπτά νωρίτερα. Ο Ολυμπιακός “σκόρπισε” τον Ατρόμητο με 4-0 (Μασούρας 32’+49′, Μαντί Καμαρά 45′ και Κίνι 77′ τα γκολ) ενώ και ο Παναθηναϊκός ξεπέρασε άνετα το εμπόδιο του Βόλου με 3-0 (Τσέριν 11′, Ιωαννίδης 37′, Βέρμπιτς 74′).

Η ΑΕΚ από την πλευρά της είχε την πρώτη απώλεια βαθμών καθώς έμεινε στο 1-1 με τον μαχητικό Πανσερραϊκό ο οποίος προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό με τον Άλεξιτς για να ισοφαριστεί από τον Γκατσίνοβιτς στο 78′.

Ο Αρης έχασε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική από τη Λαμία με 1-0, ο Αστέρας Τρίπολης πήρε εμφατική νίκη με 3-0 εντός έδρας απέναντι στον ΟΦΗ ενώ Παναιτωλικός και ΠΑΣ Γιάννινα έμειναν ισόπαλοι χωρίς σκορ στο Αγρίνιο.