Super League

Super League: Χαρακίρι ο Παναθηναϊκός

Χαρακίρι για τον Παναθηναϊκό στην έδρα του που άφησε 3 πολύτιμους βαθμούς, ο Άντραζ Σπόραρ έχασε πέναλτι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Μπόρις Κλέιμαν του Βόλου να αποκρούει εντυπωσιακά στη γωνία του και να χαρίζει στην ομάδα του έναν πολύτιμο βαθμό.

Οι γηπεδούχοι δεν μπήκαν καλά στην αγώνα και άργησαν να πάρουν μπρος και να κερδίσουν χώρους, ο Κώστας Μπράτσος διάβασε καλά τον αντίπαλο και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο μπλόκαρε το παιχνίδι του Παναθηναϊκού. Κλεϊνχέισλερ και Κουρμπέλης είχαν την ευκαιρία να βάλουν μπροστά τον Παναθηναϊκό, χωρίς όμως να βρίσκουν στόχο.

Στο 90’+4’ ο Λούνα έκανε χέρι σε γύρισμα του Παλάσιος κι ο διαιτητής Μανούχος υπέδειξε πέναλτι. Ο Σπόραρ ανέλαβε την εκτέλεση, όμως ο γκολκίπερ του Βόλου απέκρουσε στη γωνία του και κράτησε το 0-0 ως το φινάλε.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Σάρλια, Χουάνκαρ, Ρουμπέν (76’ Κουρμπέλης), Τσέριν (80’ Βέρμπιτς), Παλάσιος, Μπερνάρ, Μαντσίνι (66’ Κλεϊνχέισλερ), Ιωαννίδης (66’ Σπόραρ).

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Σιέλης, Λούνα, Κάτσε (74’ Μπαριέντος), Τσοκάνης, Τάχατος (69’ λ. τρ. Πιρές), Γκάγκι (85’ Μεταξάς), Ντέλετιτς, Οζέγκοβιτς.