Αγγλία

Αλλαγές στην Middlesex County Premier Division

H Middlesex County Football League Premier Division ανακοίνωσε όλες τις ομάδες που θα συμμετέχουν στην φετινη σεζόν.

Πέρσι αγωνίστηκαν 14 ομάδες, ενώ φέτος θα είναι μια περισσότερη. Αυτό σημαίνει ότι φέτος θα δώσουν 28 αγώνες η κάθε ομάδα.

Η σεζόν ξεκινά στης 13 Αυγούστου με τον αγώνα Clapton CFC εναντίον Stonewall FC.

• FC Soma*

Η FC Soma πλέον ονομάζεται Camden United μετά από συγχώνευση της με την ομώνυμη ομάδα από την Division One.

Οι νέες ομάδες που θα συμμετέχουν στην Premier Division είναι οι:

• Kodak FC

Ιδρύθηκε το 1935 από τους εργάτες του παλιού εργοστασίου της Kodak στο Wealdstone, του London Borough of Harrow βρίσκονται στο επίπεδο αυτό από το 2007 και ήταν πρωταθλητές της Division One (Νότιο/Δύση) την περασμένη σεζόν.

• OIR

H ομάδα σχηματίστηκε από μέλη της Σομαλικής κοινότητας και παλαιότερα έπαιζε στην

Somali British Premier League. Ήταν πρωταθλητές της MCFL Division One (Central & East) την σεζόν 2018/19.

• Shepherd’s Bush

Πέρσι αναδείχθηκαν πρωταθλητές στην MCFL Division One (South/West).

• PFC Victoria London

H ομάδα σχηματίστηκε από μέλη της Πολωνικής κοινότητας και ανέβηκε στην Premier League ως 3η στην Division One (South/West).

• Eagles Land

H ομάδα σχηματίστηκε από μέλη της Αλβανικής κοινότητας.

Οι ομάδες που αποχώρησαν από την κατηγορία είναι οι:

• NW London

Οι περσινοί πρωταθλητές της κατηγορίας, πλέον θα αγωνίζονται στο 6ο επίπεδο και την Thurlow Nunn Division One South.

• Brentham FC

Αν και πέρσι τερμάτισαν στην 2η θέση, αποχώρησαν απροσδόκητα από το πρωτάθλημα και πλέον αγωνίζονται στην MCFL Division One South/West.

• Sporting Hackney

Η ομάδα μετακινήθηκε στην Essex Alliance League.

• Wilberforce Wanderers

Η ομάδα τερμάτισε στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος και αποφάσισε να μετακινηθεί στην Southern Amateur League, η οποία είναι ένα ερασιτεχνικό πρωτάθλημα 20 ομάδων και βρίσκετια εκτός από την Αγγλική πυραμίδα του ποδοσφαίρου.