Super League

Buzzer beater και κορυφή

Η ΑΕΚ με γκολ στις καθυστερήσεις πήρε τεράστια νίκη επί του Ολυμπιακού με 1-0 έχοντας “χρυσό” σκόρερ τον Νίκλας Ελίασον (90+2′), κρατώντας την ομάδα του στην κορυφή της Super League.

Οι κιτρινόμαυροι πήραν σημαντική νίκη σε ένα ματς που θα μπορούσαν ακόμα και να χάσουν καθώς ο Ολυμπιακός αστόχησε σε καλές ευκαιρίες. Στο 92ο λεπτό Ελίασον κινήθηκε ενδιάμεσα από τα σέντερ μπακ του Ολυμπιακού, νικώντας τον Τζολάκη για να γράψει το 1-0 το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

ΑΕΚ (Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα (79′ Πόνσε), Μουκουντί, Βίντα, Χατζισαφί, Άμραμπατ (70′ Ελίασον), Σιμάνσκι (71′ Μάνταλος), Γκατσίνοβιτς (70′ Τσούμπερ), Γιόνσον, Γκαρσία, Πινέδα

Ολυμπιακός (Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης, Κάρμο, Ρέτσος, Ορτέγα, Ροντινέι, Έσε, Τσικίνιο, Ποντένσε, Φορτούνης (79′ Γιόβετις), Μασούρας (61′ Μαρτίνς), Ελ Καμπί (61′ Ναβάρο)