Champions League

Champions League: Γκολ και θέαμα

Η χθεσινή βραδιά του Champions League μας χάρισε απολαυστικούς αγώνες με πολλά γκολ, μπορεί να μην είχαμε νικητή αλλά ήταν το ποδόσφαιρο στα καλύτερα του.

Η κάτοχος του τροπαίου, Μάντσεστερ Σίτι και η Ρεάλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3, ενώ στον άλλον αγώνα Άρσεναλ και Μπάγερν Μονάχου ήρθαν επίσης ισόπαλες με σπορ 2-2.

Η Σίτι μπορεί να προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό, αλλά η Ρεάλ αρχικά ισοφάρισε και μετά ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ, με τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο ημίχρονο να περνούν ξανά κεφάλι, αλλά με τους γηπεδούχους να φεύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στον άλλον αγώνα, η εμπειρία της Μπάγερν μέτρησε περισσότερο από τον ενθουσιασμό και τη φόρμα της Άρσεναλ, με τους Βαυαρούς να προηγούνται με 2-1, αλλά τους γηπεδούχους να περνούν τον βαθμό της ισοπαλίας στο δεύτερο ημίχρονο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των πρώτων προημιτελικών του Champions League:

Άρσεναλ-Μπάγερν Μονάχου 2-2 (12΄ Σάκα, 76΄ Τροσάρ – 18΄ Γκνάμπρι, 32΄ πέν. Κέιν)

Ρεάλ Μαδρίτης-Μάντσεστερ Σίτι  3-3 (12΄αυτ. Ρούμπεν Ντίας, 14΄ Ροντρίγο, 79΄ Βαλβέρδε – 2΄ Μπερνάρντο Σίλβα, 66΄ Φόντεν, 71΄ Γκβάρντιολ)